Dexter - 5. série

17. dubna 2011 v 12:02 | Blondie :-* |  Dexter
Dexter 5.série

Dexter, ač sám sobě často namlouvající, zcela jistě není neemotivní monstrum. Smrt jeho ženy na něj dopadla naplno a on nyní pociťuje palčivý pocit viny za to, co se jí stalo. Proto se rozhodne k drastickému rozhodnutí, které ovlivní všechny důležité lidi v jeho životě. Rozhodne se odjet z Miami a zpřetrhat všechny kontakty, aby kvůli němu už nikdo další nepřišel k úrazu. Jeho svět se zmítá ve vlnách ztráty a bolesti, ale mentorské rady Harryho odkazu i jeho vlastní svědomí jej nakonec přinutí se vrátit, právě včas na pohřeb Rity.
I přesto, že oddělení případ Rity uzavřelo jako další z obětí Trinityho vraha, Quinn se nechce smířit se zjevnou odlišností od ostatních jeho vražd a trvá na prošetření manžela, tedy Dextera. Ten se nyní stal svobodným otcem, a proto se všechnu svou péči snaží věnovat dětem, Astor a Cody se ale se smrtí matky těžko vyrovnávají a odjíždějí žít k prarodičům. Dexter a Harrison zůstávají sami, jako dvě poraněné duše.
Aby se mohl věnovat svým "zálibám" najímá Dexter chůvu pro malého Harrisona. Jeho první oběť od smrti Rity s sebou však přináší zcela nový případ obludných rozměrů. Případ Dívek z barelů. Jednou z nich je i Lumen, která přežila mučení a zneužívání pětice mužů. Pomalé seznamování vede až ke křehkému přátelství mezi ní a Dexterem a on si uvědomuje, že nyní může napravit to, co u Rity už nemůže. Proto se rozhodne Lumen pomoci na její cestě za pomstou.
Trauma a utrpení, které je oba spojuje, nakonec vede v citlivý a láskyplný vztah. S Dexterovými zkušenostmi a vzpomínkami Lumen brzy odhalí zbývající členy tyranské skupiny a její členové je nakonec dovedou až k vůdci, Jordanu Chasovi, manipulátoru a sadistovi. Mezitím se Quinn, který nepochodil u nadřízené, odhodlá k ráznému kroku. Najme bývalého kolegu na sledování Dextera. Soukromé očko, Stan Liddy, se ke své smůle dozví Dexterovo temné tajemství, a jak známo, nikdo takový dlouho nežije.
Ve velkém finále je to Chase, kdo Lumen unese a ohrožuje na životě, ale Dexter včas zakročí a nechá svou společnici zbavit se posledního z jejích věznitelů. Při zbavování se důkazu jsou téměř odhaleni Dexterovou sestrou Debrou, ale její policajtský smysl a dobrá vůle, nechají dva pomyslné hrdiny utéci před policejními sirenámi. Dexter si představuje barevnou budoucnost po boku své nové spřízněné duše, ale Lumen ho v slzách opouští. Její temný pasážer byl totiž zaměstnán jen na dobu určitou. Poté, co dostal, co chtěl, se vytratil.
Dexter zůstává opět sám. Obklopen rodinou a mnoha přáteli, kteří o jeho pravém nitru nemají ani tušení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama