Dexter - 2. série

17. dubna 2011 v 11:57 | Blondie :-* |  Dexter
Dexter 2.série

Od smrti Briana, Dexterova bratra, uplynul více jak měsíc. Ale Dexter se psychicky stále ještě zcela nezotavil. Něco se změnilo a on není schopen zabíjet. Poprvé v životě. Navíc neustálý dozor podezřívavého seržanta Doakese odhodlaného odhalit Dexterova tajemství, mu na klidu nepřidává. Brzy na to si Dexter uvědomí, že je na čase jít dále a skrz spojení se svou emocionální stránkou svůj vraždící blok překoná. Tady teprve příběh druhé sezóny začíná.
Jeho dlouholeté pohřebiště těl je odhaleno na dně mořského dna a začíná hon na Řezníka ze zálivu. Příchod speciálního agenta Lundyho, který je od nynějška za tento případ zodpovědný, rozvíří klidné vody miamské policie. Mimo to si Rita konečně uvědomuje, co stojí za Dexterovou noční nepřítomností a stavy dezorientace - závislost na drogách. Pro Dextera je tahle malá lež mnohem příjemnější než případná pravda a dobrovolně začíná navštěvovat schůzky pro anonymní závisláky. Osud tomu chtěl, aby právě zde potkal tajemnou a atraktivní Lilu Tourney.
Ona je ta, kdo mu rozumí od první chvíle. Komu se může svěřit, alespoň metaforicky, o nutkáních svého temného pasažéra. Ona je člověk, za kterým si vyráží pro radu, když se mu nedaří v práci (nebo v jiných oblastech života). Rozchod Rity a Dextera se zdá být jen logickým vyústěním. Není ale všechno zlato, co se třpytí. Lila má poněkud zvláštní zvyk být neustále středem pozornosti Dexterova života, a to za každou cenu. Požár a trocha krve jsou pro Dextera první příznaky toho, že s jeho novou přítelkyní není vše úplně v pořádku. Nelze jí však upřít jistou užitečnost. Když Doakes doplácí na svou vytrvalost a nakonec se dopátrá pravé povahy Dexterovy "divnosti", je právě Lila ta, kdo Dextera zbaví odpovědnosti za jeho další osud. Doakes je mrtvý, ale Lila stále nebezpečná. Plameny lehce ošlehnou tváře vyděšené Astor a Codyho a Lilu stráví její vlastní zlo, s nemalou pomocí Dextera Morgana.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama